Homeopatie

 

Jsem absolventka Školy české homeopatie, kterou jsem ukončila úspěšnou zkouškou v roce 2011.

K homeopatii jsem se dostala na základě zdravotních potíží mého pejska, který byl sice nemocný tak, že mu nešlo pomoci žádnou léčbou ani u veterináře, ani alternativně, ale homeopatické léky mu zkvalitnily a prodloužily život.

Absolvovala jsem tříletou výuku homeopatického směru, který dává důraz na léčbu v čase a prostoru, tím je velmi přesná a účinná. Pro posouzení výběru homeopatik potřebuji znát klientovy potíže v minulosti i současnosti. Toto se zjišťuje formou rozhovoru,kdy si dělám poznámky o zdravotním stavu a ty si pak dávám do souvislostí dle repertoria pro homeopaty a dle Materie medicy. Rozhovor trvá asi 1 hodinu, následné vyhodnocení a doporučení homeopatik trvá 1-3 dny.

 

Homeopatie funguje tak, že prostřednictvím homeopatika dodáme tělu informaci, kterou potřebuje pro to, aby obnovilo a probudilo své léčebné a regenerační schopnosti. Podobné léčíme podobným, to znamená, že látka, ze které je homeopatikum vyrobeno, ve své původní formě vyvolává určité příznaky(např. křeč), které vykazuje klient, a která v homeopatickém ředění tyto příznaky léčí.

 

Homeopatie je velmi účinná při alergiích, ekzemech, používám ji jako podporu při hloubkové detoxikaci, protože jednou z příčin nemocí mohou být i psychické a emoční potíže.Tyto potíže mohou následně ovlivnit nejvíce oslabený orgán - geneticky, špatnou výživou, zatížený toxickými látkami -

a tak se spustí proces různých zdravotních potíží. Proto pokládám psychickou a emoční pohodu za velmi důležitou pro zdraví.

 

Homeopatii můžeme také použít při různých akutních potížích- jsou to bodnutí hmyzem, akutní stav šoku, úleva při prořezávání zoubků u dětí, úleva při vysokých horečkách, úleva při průjmech a zvracení, úleva od kinetozy, účinná podpora při léčbě zlomenin a po operacích.