Nevhodný životní styl, strava, emoce a stres

Životní styl významnou měrou ovlivňuje stav našeho zdraví.

Nevhodný životní styl, například špatné výživové zvyklosti a nedostatek pohybu, následná obezita, také kouření nebo trvalý stres, způsobuje současnou „epidemii“ chronických, tzv. civilizačních onemocnění.

Jedná se zejména o nemoci srdce a cév, cukrovku, nemoci pohybového aparátu, nemoci dýchacího ústrojí a nádorová onemocnění.

 

Je na každém z nás jak chce změnit svůj třeba nevhodný životní styl, stravování a nedostatek pohybu. Změny jsou jednoduché, stačí začít procházkami, jízdou na kole nebo jiným nenáročným sportem. Ženám doporučuji i některou z forem jógy, má velmi oblíbená byla power joga, nyní je to hathajoga.

Jídlo- to je trochu kámen úrazu, vždyť nám tak chutná. Stačí se v supermarketu podívat do vozíku a už se nemusím ani dívat na majitele vozíku a vím, jak bude vypadat. Nechci se tímto nikoho dotknout, ale největší podíl na nejoblíbenějších nemocech má právě jídlo. Myslím tím jídlo bez výživové hodnoty, plné cukru, éček a dalších látek, které se v jídle nemají co vyskytovat. A myslím tím i nápoje, plné cukru, sladidel, barviv, éček a bublinek.

Kouření je velký zdroj toxických kovů, které jsou karcinogenní, volba je jasná.

Při stresu se zužují a blokují krevní kapilárky v těle. Dochází k neokysličování tkání v těle, což vede k únavě a dalším potížím.viz.blokace kapilárního systému.